Autodílna, Německo

Zákazník si pořizoval novou autodílnu. Jednalo se o soukromý prostor, místnost o rozměru cca 140 m2. V původním prostoru byla betonová podlaha, která byla pro autodílnu nevhodná z důvodu vysoké prašnosti, tvrdosti a nepoddajnosti povrchu – u těžkých aut se při delším stání na tvrdém povrchu deformují pneumatiky.

Při hledání vhodného řešení pro novou podlahu bylo pro zákazníka důležité, aby celou pokládku zvládl sám. Původně uvažoval o keramických dlaždicích, které by nevsakovaly například vylitý olej, tak jako betonová podlaha. Díval se také na vinyl-click systém, ale ani keramika, ani vinyl-click systém nebyly vhodné pro motorová vozidla. U keramických dlaždic navíc zákazník vnímal vyšší úsilí při pokládce.

Pro výběr Fortelocku rozhodla možnost realizace vlastními silami, vhodnost pro motorová vozidla a rychlost pokládky. Z konkrétních parametrů podlahy zákazníka nejvíce zajímala protiskluznost, neboť z aut kape olej a v zimě z nich stéká voda. Ačkoliv nebyl Fortelock oproti jiným zvažovaným řešením levnější, přesto si jej vybral a je s touto volbou velmi spokojený.

„Ať už bych měl beton, keramické dlaždice, click-systém, nic z toho bych nemohl hned po pokládce používat. Takže jsem položil jednu stranu místnosti, přemístil na hotovou podlahu věci, předměty a pokračoval s druhou polovinou místnosti. Šlo to naprosto skvěle. Bylo to opravdu šílené, jak rychlá a snadná byla pokládka s gumovým kladivem. Šlo to cak, cak. Nepoužili jsme žádné lepidlo a podlahu jsme mohli ihned zase používat a zatížit.“

Detaily realizace
Realizace pro Autodílna
Lokalita Německo
Plocha 140 m2
Použitý materiál Fortelock 2010,ECO Black